Jak pomóc osobie, która wraca do alkoholu?

Dzień dobry. Moj przyjaciel codziennie się upija. Czasem ma dłuższe okresy abstynencji, ale zawsze wraca do alkoholu. Wiem, że jest to zaawansowane stadium. Sam mówi, że sobie nie radzi, że wie, że jest uzależniony. Przez to wszystko nie może utrzymać stałej pracy, codziennie rano mówi, że już tak dalej nie da rady. Dodatkowo wiem, że niedawno farmakologiczne leczył się na nerwice i depresję. Bardzo chciałabym mu pomóc. Nie wiem, czy zachęcać go do terapii, czy odpuścić. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Chcę Pani powiedzieć, że już przez samą swoją obecność wspiera Pani swojego Przyjaciela.

Z Pani relacji, Pani Przyjaciel, jest świadomy swojego uzależnienia
i czuje że potrzebna jest Mu specjalistyczna pomoc, dlatego (myślę) przydatne byłoby zachęcenie do terapii (w zadbaniu również o siebie)
- jednak jest potrzeba takiej automotywacji, w ślad za tym działanie, ze strony Przyjaciela.

Z przesłaniem powodzenia i pomyślności dla Pani i Przyjaciela!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605