Czy depresja może być następstwem porzucenia alkoholu?

Czy możliwa jest depresja w ponad rok od zaprzestania picia alkoholu? Większość alkoholików twierdzi, że są szczęśliwi w abstynencji, a u mnie jest wręcz odwrotnie, nie ciągnie mnie do alkoholu, ale odczuwam chroniczny smutek, że sens i wszechogarniajaca pustkę.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od pogratulowania Pani za tak odważną decyzję, co jest dla Pani informacją o Pani silnej woli.

Odpowiadając na Pani pytanie, zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na obniżony nastrój (stan prodepresyjny/depresyjny) i jak najbardziej mogą być odpowiedzią Pani organizmu, na odstawienie alkoholu..., bo z jakiegoś powodu Pani sięgała po tę używkę...

Ważnym jest, jaki styl życia obecnie prowadzi Pani, na co dzień?
(po odstawieniu alkoholu).

Czy wprowadziła Pani jakieś znaczące, dla Pani zmiany?
Czy zregenerował Pani Swój organizm, po zaprzestaniu spożywania alkoholu?
Czy uczestniczył Pani w terapii?
Jak jest u Pani z aktywnością rodzinną, osobistą, zawodową?
Jak spędza Pani czas wolny?
Czy ma Pani wsparcie u Przyjaciół?

Mało Pani napisała o Sobie...

Reasumując, proszę nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie specjalistyczne, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia psychoterapii, by na nowo odzyskała Pani chęć i motywację do codziennych wyzwań, czego serdecznie Pani życzę!

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam na sesję Online (via Skype/via Messenger).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605