Jak pomóc osobie uzależnionej od pornografii, cyberseksu i masturbacji?

Witam. Proszę o rade jak pomoc mezowi uzaleznionemu od pornografii, cybersexu masturbacji. Maz obiecsl ze z tym skonczy ale ja wiem ze to nie takie latwe bo trwa od lat. Jak mu pomoc. Czy manm byc czula i wyrozumiala. Czy ostra i konkretna. Boje sie ze jak bede dobra to on poczuje sie znow bwzpiecznie i wroci do nawykow. zsbraniac mu zamykac sie z telefonem w lazience? Pilnowac jak siedzi na internecie sprawdzac z kim sie spotyka?. Chce go wyslas na terapie ale zanim to nastapi chce mu pomoc.

Dzień dobry, mówiąc zwięźle i w uproszeczeniu nałóg wynika z głodu. Dopóki tego głodu nie zaspokoimy w inny niż destrukcyjny sposób, w tym przypadku pornografii, cyberseksu i masturbacji, problem będzie wracał, dlatego Pani mąż potrzebuje terapii. Jeżeli wesprze Pani go w decyzji, aby się leczyć, to będzie najlepsza pomoc, którą mu Pani zaoferuje. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.