Czy moje leczenie jest właściwe?

Witam. Od około roku biorę leki na depresję, sertraline, najpierw brałam 50mg i nie dawno lekarz zwiększył do 100mg. Mieszkam w Angli i tutejsci lekarze... Porazka i zastanawiam się przed pójściem do prywatnego lekarza. Czy gdyby nagle lek został zmieniony może się coś stać? Czy to jest normalne że kiedy na dworzu jest słoneczko ja mam ochotę na wszystko a jak jest brzydko to nawet z łóżka nie chce mi się wstać? Bardzo proszę o pomoc! Już nie wiem co robić!!!

Dzień dobry, jeżeli cierpi Pani na depresję, poza lekami, które Pani bierze, potrzebna jest psychoterapia, która wesprze leczenie farmakologiczne, a także pomoże Pani dotknąć źródła problemów i depresji. Zwiększenie leków może świadczyć o tym, że wcześniejsza dawka była za mała lub Pani objawy się jeszcze zaostrzyły.

Jeżeli w Anglii nie może Pani liczyć na taką pomoc psychologiczną, jest dostępna psychoterapia online, która ma również świetne wyniki i według badań nie ustępuje psychoterapii prowadzonej w gabinecie. Warto skontaktować się z psychoterapeutą online w Polsce, który najpierw przeprowadzi konsultację, a po jej zakończeniu przedstawi Pani, co może być źródłem problemów, co warto przepracować, by w efekcie znacząco poprawił się Pani komfort życia.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.