Jak radzić sobie z lękiem przed zmianami?

Witam, mam problem bo od kilku lat nie wychodzę z domu. Jestem kucharzem i moja praca jest ciężka. Cały czas uciekam od obowiązku. Kiedy próbuję się przekonać odczuwam lęk na myśl o dużych wysiłkach. Chciałbym mieć lekką pracę ale mam CV w dziurach. Poza tym w innych dziedzinach czuję się nieswojo, albo tak mi się wydaje. Natomiast każda próba powrotu to jak gotowanie się na wojnę a potem i tak mi coś przeszkadza albo czegoś brakuje. Cytując piosenkę "ja wiem, życie walką jest" i trzeba być twardym ale co jak ja nie chcę walczyć?? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry, być może nie chce Pan walczyć, bo jest w Pana życiu dużo lęku, a brakuje spokoju i bezpieczeństwa, dobrych relacji, które mogłyby wpłynąć na inny sposób patrzenia na świat. Wskazanym kierunkiem byłaby psychoterapia, najpierw pewnie online, a z czasem w gabinecie. Dobra relacja z terapeutą pozwoliłaby Panu odzyskać siły i chęć do życia.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.