Dlaczego czuję odrealnienie?

Mam 19 lat, i od jakiegoś czasu zmagam się z napadami lęku, uczucia odrealnienia i natrętnymi myślami o "objawach", które mi towarzyszą. Teraz, podczas kwarantanny jest gorzej, ponieważ nie mogę się spotkać z nikim, żeby odciągnięto mnie od takich myśli. Czym mogą być spowodowane te napady odrealnienia, jak je powstrzymać, ponieważ utrudniają mi one normalne funkcjonowanie, przeradzają się w strach, a ten w atak paniki, i gdy próbuję zrozumieć skąd się to bierze, przeraża mnie to jeszcze bardziej, ponieważ mam wrażenie, że zwariowałam i boję się być chora.

Dzień dobry, z Pani krótkiego listu trudno określić, co jest problemem. Aby, zaproponować Pani pomoc, potrzeba trochę więcej informacji o Pani sytuacji życiowej, rodzinnej, emocjonalnej, jak Pani funkcjonuje w innych dziedzinach życia, w innych grupach, w których Pani przebywa. Dlatego warto udać się na konsultację psychologiczną do dobrego psychoterapeuty, aby poznał głębiej Pani sytuację i zaproponował Pani odpowiednie kroki leczenia.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.