Czy przy tej psychozie u brata niezbędna jest wizyta na pogotowiu?

dzień dobry, mój brat ma nagły atak psychozy (wydaje mu się, że najbliżsi go obgadują lub spiskują przeciwko niemu oraz ma objawy ksobne). Niestety od 5 dni nie śpi pomimo Zolafrenu na noc. Przez cały ten czas ma natłok myśli i nie chce naszej pomocy. Izba przyjęć w szpitalu psychiatrycznym go nie przyjęła bo nie było miejsca. Co mamy robić? Czy powinniśmy wezwać karetkę?

Dzień dobry, jeżeli to jest psychoza, to potrzebna jest interwencja szpitalna, by brat nie zrobił sobie, ani innym niczego złego. W Warszawie jest kilka szpitali psychiatrycznych, jeżeli jeden nie przyjmie, może przyjmie drugi. Konieczne jest jak najszybsze wezwanie karetki, która przetransportuje brata do szpitala.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.