Co powinienem stosować podczas ataków paniki?

Potrzebowałem pomocy psychiatrycznej ze względu na napady paniki związanej ze zdrowiem i poprzednio z pandemią. Lekarz przepisał mi Oriven 75 rano. Po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości czy mogę ten lek zażywać. Leczę się na nadciśnienie lekiem Trriplixam 5/1.25/5 pół tabletki rano i biorę Brilique 90 2 x dziennie. W ulotce wyczytałem, że Oriven podnosi ciśnienie i jest niewskazany przy lekach rozrzedzających krew. Czy mam stosować Oriven, czy lepiej Afobam doraźnie przy napadach paniki?

Dzień dobry, w sprawie tej wątpliwości proszę o kontakt z psychiatrą, który przepisał Panu ten lek. On zna Pana sytuację i będzie mógł udzielić odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.