Co mogą znaczyć te dolegliwości podczas jazdy?

Mam problem podczas jazdy, obojętnie czy autem, pociągiem , lub autobusem. Towarzyszy mi wtedy bardzo dziwne uczucie , którego nie umiem określić. Występuje to najczęściej przy przyspieszaniu pojazdu. Czuję wtedy ogromny dyskomfort i cała się spinam, potem mam wrażenie że pojazd nigdy się już nie zatrzyma i że nie mam nad tym kontroli. Potem występuje to dziwne uczucie, którego nie umiem określić wydaje mi się że to idzie od głowy. Wtedy tracę całkowicie panowanie nad sobą i w reakcji obronnej odwracam się i ściskam za brzuch. Po paru sekundach mija ale wtedy moje serce zaczyna bardzo mocno bić , moje ręce są mokre a moja twarz bardzo czerwona. Jazda autem lub pociągiem to dla mnie koszmar, szczególnie przy dużej prędkości. Czy wiadomo co to jest? No i jak sobie z tym radzić? Jest to dla mnie naprawdę ciężkie.

Dzień dobry, objawy, które Pani przedstawia, mogą być spowodowane koniecznością nadmiernej kontroli. Warto się temu przyjrzeć na konsultacji psychoterapeutycznej i poznać źródło tego problemu.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.