Czy przyczyna tych ataków może leżeć po stronie nerwicy?

Witam . Zacznę od tego , że od kilku lat mam nerwicę. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z tego ale w tym roku po traumatycznych zdarzeniach objawy się zaostrzyly. Od ok. 4 lat miewam co jakieś 3 -4 miesiące ataki bólu pod prawym zebrem. Zauważyłam że pojawiają się one w nocy lub też czasem w dzień oraz pojawiają się one głównie po dużej dawce stresu . Od ok. Roku te bole się zaostrzyly , pojawiaja się raz na miesiąc. I również zauważyłam że pojawiają się w czasie lub po wielkim stresie. Robiłam badania krwi wszystko wyszło ok łącznie z enzymami , crp ok . Czy przyczyna tych ataków może leżeć po stronie nerwicy ? Dodam , że te ataki pod względem nasilenia bólu od 4 lat są takie same. Mam 20 lat .

Dzień dobry,

może tak być, ale najpierw należałoby wykonać pełną diagnostykę medyczną, a dopiero, jeżeli okaże się, ze wszystko jest w porządku, poszukać przyczyny w psychice.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.