Jak pomóc osobie z guzami na jelicie?

Witam Mam pytanie w sprawie mojego dziadka. Zdiagnozowano u niego guza na jelicie. Wczoraj dziadek przeszedł zabieg w szpitalu gdzie miano mu go usunąć. Dzisiaj został wypisany i wrócił do domu z przekonaniem, że guza mu usunięto. Jednak po przeczytaniu dokumentacji, którą otrzymał okazało się, że usunięcie ma mieć za dwa tygodnie a teraz lekarze wykonali "otuszowanie guza" Bardzo proszę o wyjaśnienie co ten termin oznacza i co dokładnie lekarze zrobili bo nic nie wiemy. Z góry bardzo dziękuje

Witam , trudno jest mi powiedzieć co "lekarze zrobili" , bo mnie tam nie było!!! Proszę omówić szczegółowo temat z operatorami!!! z.żurawski