Jak pomóc osobie z nerwicą natręctw, która nie chce pójść do lekarza?

Jak pomóc osobie z nerwicą natręctw, która nie chce pójść do lekarza, ponieważ ten "zamknie go w psychiatryku"? Lęk dotyczy zachorowania na jakąś chorobę i w konsekwencji śmierć. Obecnie szczególne znaczenie ma ebola, której się boi. Zdarza się, że ciuchy lub buty są "jednorazowe", ponieważ dotknęła ich przypadkowa osoba np. w komunikacji miejskiej.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie należy nakłonić tę osobę na wizytę u psychiatry. W przeciwnym razie może dojść do izolacji społecznej, depresji i innych zaburzeń psychicznych.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza