Jak poprawić parametry nasienia?

Witam Bardzo proszę o interpretację wyników badania nasienia. Będę wdzięczny za wskazówki co robić, jak poprawić parametry nasienia. objętość 2.6ml ; czas upłynnienia 10min. ; pH 7.5 ; lepkość ; HOS testu 58% ; żywe plemniki 40% ; koncentracja 6,76 mln/ml ; 17,58 mln/ejakulat ; plemniki ruchliwe (P NP) 20% 1,34mln/ml ; ruch postępowy (P) 10% 0,67mln/ml ; ruch niepostępowy (NP) 10% 0,67mln/ml ; nieruchliwe 80% 5,52mln/ml ; plemniki prawidłowe 9% ; plemniki nieprawidłowe 91%

Aleksander Ropielewski

Liczba plemników na 1 ml i w ejakulacie są poniżej normy populacyjnej podobnie jak zmniejszona ruchlliwość plemników. Na poprawę jakości nasienia ma wpływ ruchliwy tryb życia, dieta bogata w produkty roślinne, nienasycone kwasy tłuszczowe i produkty niskoprzetworzone oraz unikanie przegrzewania moszny (długie siedzenie, stosowanie przewiewnej bielizny).