Jak poradzić sobie z rumieńcami?

Dzień Dobry Czy jest jakiś sposób na czerwone policzka, rumieńce, mam je od urodzenia chyba. Nasilają się głównie podczas pracy fizycznej, ćwiczeń na siłowni i emocji. Mam 23 lata.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyną zaczerwienia na policzkach mogą być zarówno czynniki genetyczne, jak i zaburzenia oraz jednostki chorobowe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy problemy hormonalne.

Problem czerwonych policzków nasila się pod wpływem czynników zewnętrznych: wiatru, mrozu, promieniowania słonecznego lub upałów. Rumień na twarzy pojawia się również na skutek nagłej zmiany temperatury lub podczas gorącej kąpieli. Nie sprzyjają mu używki, gorące i pikantne potrawy oraz stres. Jak Pan sam zauważył także zbyt intensywny wysiłek fizyczny może spowodować pojawienie się zaczerwienienia.

Aby pozbyć się problemu, w pierwszej kolejności należałoby udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia chorób, które mogłyby powodować czerwone policzki. Jeśli jest Pan zdrowy, to w walce z rumieńcami pomóc może odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie sytuacji, które wzmagają problem. Warto udać się do kosmetologa, który pomoże w doborze kosmetyków oraz doradzi ewentualne zabiegi, które są w stanie zminimalizować zmiany rumieniowe.

O rumieńcu na twarzy przeczytać może w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rumieniec-na-twarzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty