Jak poradzić sobie ze strachem po wypadku samochodowym?

Witam. Mam ogromny problem. Nie cały rok temu miałam wypadek samochodowy,3 tygodnie później zmarł mi tata. Od jakiś 4 miesięcy mam coraz silniejsze objawy: nie mogę prowadzić auta ponieważ wtedy ogarnia mnie niepokój, mam wrażenie jak bym była w nie swoim ciele. Rzadko wychodzę z domu bo mam wrażenie odrealnienia. Byłam u psychiatry dostałam parogen. Niestety było w miarę lepiej tylko przez krótki czas. do lekarza też nie mogę iść bo jest to dla mnie mega wyczyn łapią mnie wtedy silne ataki pocą mi się ręce, serce bardzo mi bije, robi mi się ciemno przed oczami,mam wrażenie że zemdleje. Proszę o pomoc w powierzchownym zdjagnozowaniu moich objawów

Dzień dobry, rozumiem że problem zaczął się od wypadku. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy Pani tata zmarł na skutek właśnie tego wypadku, czy to był zbieg okoliczności, że te dwie rzeczy się na siebie nałożyły ? Wszystko wskazuje na to, że cierpi Pani na silne zaburzenia lękowe, najprawdopodobniej jest to lęk przed śmiercią. Koniecznie musi Pani skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą, być może powinna Pani przyjmować większą dawkę leku lub mieć zmieniony lek. Musi Pani zawalczyć o to, żeby powrócić do normalności, żeby móc żyć dalej, czuć się szczęśliwą osobą. Proponuje do leczenia farmakologicznego koniecznie dołączyć psychoterapię. Jeżeli nie jest Pani obecnie wstanie wychodzić z domu to zarówno lekarZe psychiatrzy jak i psychologowie mają wizyty domowe. Proszę może skorzystać z takiej opcji. Obawiam się, że bez intensywnego leczenia bardzo trudno będzie Pani odzyskać równowagę szczególnie, żeproblemy pojawiły się na skutek stresujących, traumatycznych wydarzeń, które zburzyły poczucie bezpieczeństwa oraz stabilizację w Pani życiu. Proszę nie zwlekać z wizytami u specjalistów.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała się Pani podzielić swoimi trudnymi doświadczeniami, na które pojawiła się symptomatyczna odpowiedź Pani organizmu.

Z Pani relacji domniemam, że nie przepracowała Pani z psychologiem, zaprezentowanych zdarzeń?
Wskazana byłaby tylko osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia (komplementarnego).

Zachęcałabym Panią, by nie czekać, by poprosić o obecność bliską Osobę, w drodze do lekarza, by mogła Pani skorzystać z potrzebnej Pani pomocy specjalistycznej.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
objawy, które Pani opisuje dotyczą przeżywanego lęku, mają znamiona zaburzeń lękowych w wyniku przeżytych trudnych sytuacji. Rozumiem, że na chwilę obecną sama farmakoterapia nie jest wystarczająca. Według mnie bardzo dużym wsparciem i pomocą może okazać się psychoterapia indywidualna, na której będzie mogła Pani głębiej przyjrzeć się przeżywanym emocjom. Skuteczność leczenia bywa porównywalna z przyjmowaniem leków, czasami nawet jest bardziej pomocna. Możliwość porozmawiania o swoim problemie bywa niezwykle pomocna. Pozdrawiam

Witam Panią,
Stres i bolesne doświadczenia, związane z wypadkiem i śmiercią
Pani taty, wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani
przeraźliwy lęk przed utratą przytomności, przed śmiercią, przed tym,
że może stać się coś złego, zwłaszcza poza domem.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać różnych fobii,
stąd u Pani lęk przed wychodzeniem z domu.
Człowiek, dotknięty fobią stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji związanej
z wyjściem z domu napełnia ogromnym lękiem.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej rozpoczęła psychoterapię,
gdyż odczuwane przez Panią lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia i problemy zdrowotne.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój i radość życia.
Jeżeli trudno Pani podjąć psychoterapię „na żywo”,
może Pani skorzystać z terapii online.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl