Jak postąpić, gdy zapomniałam o jednej tabletce?

Dzień dobry. Wczoraj zapomniałam o wzięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej byl to 15 dzień ich przyjmowania. Dziś rano kiedy się zorientowałam wzięłam ją jak najszybciej. Jak postępować dalej ?? Stosunek płciowy odbywałam przed wczoraj czy jest ryzyko zajścia w ciążę ??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Jeśli jednak nie nastąpi krwawienie z odstawienia, to przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykonać test ciążowy aby wykluczyć możliwą ciążę.