Jak postąpić po połknięciu implantu?

Witam, dwa lata temu miałam wstawiany implant gòrnej piątki, jakiś czas temu implant zaczął się ruszać I pewnego dnia wypadł podczas jedzenia I został przeze mnie połknięty... Wydarzyło się to 5 dni temu, I od tego dnia codziennie sprawdzam czy został już wydalony lecz nadal nie udało mi się go zlokalizowac I jestem pewna, że jest nadal 'w środku'. Bardzo się martwię ponieważ śruba na której przymocowany był 'nowy' ząb jest dość ostra. Czuję się dobrze I nie mam żadnych dolegliwości. Jestem teraz daleko od domu,wizyta u tutejszego lekarza jest bardzo kosztowna, I najwcześniej mogę się tam udać w przyszłym miesiącu. nie mam wykupionego ubezpieczenia więc bezpłatna wizyta odpada. Czy istnieje realne zagrożenie dla mojego zdrowia? Czy powinnam po prostu czekać aż implant zostanie wydalony? Czy mogł się on zablokować gdzieś w przwodzie pokarmowym? Z gòry bardzo dziękuję za odpowiedz I pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani nadal obserwować czy implant został wydalony. W razie niepokojących objawów tj. ból brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego powinna Pani udać się do lekarza jak najszybciej. Jeżeli nadal nie zaobserwuje Pani wydalenia implantu a będzie Pani miała możliwość udać się do lekarza, to powinna Pani wykonać rtg jamy brzusznej w celu zlokalizowania implantu.