Jak postąpić w przypadku HCV w ciąży?

Witam. Wykryto u mnie w ciąży HCV. Mam się zgłosić na leczenie po skończeniu karmienia piersią. Ostatnio pobolewania mnie wątroba i zrobiłam badania alt i astronomia. Wyszły wysokie, ok 139. Czy mam się bezzwłocznie skontaktować z lekarzem czy nie jest to wynik straszny i spokojnie karmić dalej i pod koniec udać się lekarza prowadzącego? Dziękuję za odpowiedź.

Zdecydowanie trzeba przeprowadzić diagnostykę u dziecka, dodatkowo USG u Pani. Z odebranym wynikiem proponowałabym jak najszybciej umówić się na wizytę do zakaźnika/hepatologa.