Jak postępować po takiej gorączce?

Dzień dobry, od zeszłego tygodnia przez trzy dni trzymała mnie gorączka najwyższa 38,5, oprócz tego bóle mięśni. Od dwóch dni nie mam już gorączki ale zaczął boleć mnie brzuch, jest to ból ściskający nad biodrami przy napinaniu, czy kaszlu. Mam luźne stolce i mdłości. Schudłam dwa kilogramy, a i tak jestem osobą bardzo szczupłą. Czy dolegliwości pochodzą ze strony brzucha, czy to normalne po gorączkowaniu i przyjmowaniu leków? Jestem osobą lękliwą i bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno przyjmowanie leków może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego i problemy trawienne (np. spowodowane zaburzeniem flory bakteryjnej jelit), jak i problemy trawienne mogą mieć bezpośredni związek z infekcją.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/charakterystyka-grypy-zoladkowej.

Niestety gorączka czy biegunki mogą wskazywać zarówno na infekcję typową dla sezonu jesienno-zimowego, np. grypę, a nawet covid-19, jak i towarzyszyć zatruciom pokarmowym czy tzw. grypie żołądkowej.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-grypa-jak-odroznic-objawy-co-zrobic-gdy-je-mam-i-nie-wiem-co-to.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, proszę skontaktować się przez teleporadę z lekarzem rodzinnym, który zadecyduje o leczeniu bądź skierowaniu Panią na badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.