Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak postępować po takiej gorączce?

Dzień dobry, od zeszłego tygodnia przez trzy dni trzymała mnie gorączka najwyższa 38,5, oprócz tego bóle mięśni. Od dwóch dni nie mam już gorączki ale zaczął boleć mnie brzuch, jest to ból ściskający nad biodrami przy napinaniu, czy kaszlu. Mam luźne stolce i mdłości. Schudłam dwa kilogramy, a i tak jestem osobą bardzo szczupłą. Czy dolegliwości pochodzą ze strony brzucha, czy to normalne po gorączkowaniu i przyjmowaniu leków? Jestem osobą lękliwą i bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedz.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno przyjmowanie leków może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego i problemy trawienne (np. spowodowane zaburzeniem flory bakteryjnej jelit), jak i problemy trawienne mogą mieć bezpośredni związek z infekcją.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/charakterystyka-grypy-zoladkowej.

Niestety gorączka czy biegunki mogą wskazywać zarówno na infekcję typową dla sezonu jesienno-zimowego, np. grypę, a nawet covid-19, jak i towarzyszyć zatruciom pokarmowym czy tzw. grypie żołądkowej.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-grypa-jak-odroznic-objawy-co-zrobic-gdy-je-mam-i-nie-wiem-co-to.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, proszę skontaktować się przez teleporadę z lekarzem rodzinnym, który zadecyduje o leczeniu bądź skierowaniu Panią na badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy