Jak postępować przy mikrogruczolaku przysadki?

Przypadkiem podczas badań do tomografii wykryto zbyt niskie stężenie hormonu tarczycy .Od wielu lat występowały objawy nerwicowo depresyjne .Skierowano mnie do endokrynologa w celu diagnozy i leczenia .Zlecono wiele badań które dały obraz choroby . Tak więc wykryto mikrogruczolaka przysadki 2mm , obniżenie ft4 na dolnej granicy normy ,tsh wynosiło ok 3 a po leku w okolicach 1 (zależnie od badania) . Dziwi jednak fakt że przy nikim nawet po lekach poziomie ft4 mam granicznie wysokie ft3 i objawy nadczynności .Obraz przypomina tj niedobór jodu ale lekarz zakazuje jego zażywania ze względu na badania aTPO (200) i prawidŁowe aTG . Jeśli zażywam lek 50 ug to po tygodniu zażywania nie mogę spać , dłonie drżą , towarzyszy mi drażliwość i uczucie roztrzęsienia co prowadzi do spadku nastroju . Po odstawieniu leku występuje poprawa . Dlaczego zażywanie leku niewiele podnosi poziom ft4 a bardzo dużo ft3 ? Co wywołuje objawy nadczynności . Wychodzi że mam nadmierną konwersję ft4 w ft3 . Niestety terminy wizyt do lekarza są odległe ,ostatni raz rok wstecz . Recepty wypisuje mi lekarz rodzinny który nie chce ingerować w leczenie .

Do obejrzenia obrazy MRI! , do interpretacji klinicznej, Sam opis to za mało Jakie inne wyniki?? Jakie objawy, wywiad, schorzenia ??? Do dalszej diagnostyki po pełnym badaniu Pacjentki Jakie wyniki morf, żelaza, glukozy?? Jak TSH, elektrolity?? do interpretacji klinicznej!!! Problem na pewno bardziej przewlekły i złożony!! . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, analiza wyników badan i pełny wywiad, dłuższa rozmowa Najważniejszy stan Pacjenta : fizyczny i psychiczny , inne schorzenia, przyjmowane leki, ale też sytuacja życiowa, rodzinna w pracy i w otoczeniu ; W okresie pandemii obserwuję dużo więcej zaburzeń lękowo-depresyjnych i psychosomatycznych!! Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację !!