Jak postępować przy tej opryszczce?

Witam jakiś czas temu wyskoczyła mi opryszczka szybko potem zauważyłam powiekszony węzeł chłonny pod szczęka bolacy przy dotyku i sporawy niedawno zmalał nadal trochę boli ale do tego doszły powiekszone inne wezly chlonne jeden zaczerwieniony i bolacy pod pacha i ten najbardziej uporczywy około 4 cm na krtani minimalnie po lewej stronie wszystkie bolą przy dotyku ale ten na krtani najbardziej nawet jak nie dotykam to boli. Nie wiem czy opryszczka ma coś z tym wspólnego dostałam ja po długim stanie na dworze w zimny dzień i jedzeniu na powietrzu z oblizywaniem ust. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z ta opryszka ale pomyślałam że wspomnę o tym. Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy fatygowac się do lekarza. Dziekuje

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza specjalisty w celu zbadania i wykonania dodatkowych badań.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz