Jak postępować przy tym guzku na podniebieniu?

Od ok. 3 tyg mam guzek na podniebieniu i czuje ze zaczyna się powiększać. Do jakiego lekarza powinnam się udać. Dentysta? Chirurg?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku najważniejsza będzie jak najszybsza diagnostyka. Proszę zgłosić się do lekarza, może być pierwszego kontaktu, który zleci Pani odpowiednie badania. Wydaje się, że niezbędne może być wykonanie tomografii komputerowej stomatologicznej i ocena wierzchołków korzeni, a co za tym idzie, wizyta u stomatologa. W artykułach poniżej przeczyta Pani o podobnych problemach i dowie się Pani, że zmiany na podniebieniu najczęściej pochodzą od martwych zębów i po leczeniu kanałowym wszystko wraca do normy. Zapraszam do lektury.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wedrujacy-bol-przyczyny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-byl-guzek-na-podniebieniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.