Czy możliwe jest bezbolesne leczenie zębów?

Bardzo boję się dentysty. Ostatnio byłam bardzo dawno za moich czasów te wizyty były bolesne. Bol trwał niestety przez kilka dni. Teraz zapisałam się na wizytę bo muszę wyleczyć 2 zęby Ale boję się bólu A mam w pracy ważny projekt i nie mogę iść na urlop Czy można leczyć zęby w trakcie okresu
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Zęby można a nawet trzeba leczyć bezboleśnie. Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym które można podać w dużej ilości i każdy zabieg jest wykonywany całkowicie bez bólu. Aby przewidzieć zakres leczenie przed wykonujemy dokładną diagnostykę RTG a czasem tomografię komputerową aby dokładnie wszystko ocenić w 3D.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czasami lęk przed dentystą jest tak silny, że wymaga konsultacji z psychologiem. Podczas spotkań z nim człowiek oswaja się z tym lękiem, a następnie uczy się, jak z nim żyć.

Już zrobiła Pani pierwszy krok zapisując się na wizytę do stomatologa. Czasy się zmieniły i sposoby leczenia zębów również. Dostępne są znieczulenia, które minimalizują dolegliwości bólowe odczuwane w trakcie leczenia stomatologicznego. Dodatkowo istnieją gabinety, w których odtwarzana jest muzyka lub znajduje się telewizor, aby pacjent czuł się bardziej komfortowo.

Jeśli zaś chodzi o możliwość leczenia zębów w trakcie menstruacji, to nie ma większych przeciwwskazań. Lepiej jednak nie usuwać zębów podczas okresu ze względu na ryzyko wzmożonego krwawienia.

Takiego zdania są nasi eksperci, którzy wypowiadali się na podobne tematy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-miesiaczki-mozna-leczyc-zeby-kanalowo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-okresu-mozna-wyrywac-zeby,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/paniczny-lek-przed-dentysta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.