Jak postepować z szantażystą emocjonalnym?

Jak postepowac z szantażystą emocjonalnym? Witam jestem w kilkuletnim związku w którym co kilka dni czasem tygodni partner poniża mnie wyzywa od najgorszych. Wyżywa się słownie za spóźniony pociąg albo że mój telefon był zajęty jak on dzwonił. Jak próbuje się wyprowadzić łamie klucz w zamku albo straszy mnie że sprawi abym straciła pracę rodzinę (wypisywanie na forum wymyślonych tematow szargajacych moją opinię), dochodzi już do samookaleczen z jego strony. Nie mam prwa do wypowiadania wlasnego zdania bo zawsze jest złe (on ma zawsze rację).

Dzień dobry!

Jest to przemoc. Pomoc może Pani otrzymać np. w Centrum Praw Kobiet, Centrum Interwencji Kryzysowej czy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w swojej okolicy.

Pozdrawiam!