Zakończenie związku a agresja u partnera

W jaki sposób odjeść ze związku? Mój partner zawsze był bardzo agresywny ale głównie słownie a nie w czynach. Ostatnio pobił mojego kolegę na imprezie wydziału a koleżance wybił palec rzucając w nią krzesłem. Kocham go ale nie wiem czy jestem przy nim bezpieczna. On pochodzi z rodziny alkoholowej. Zawsze zgadywał co jest dobre a co złe twierdzi że nie wie co to szacunek. Odnosi się do mnie w straszny sposób. To może być DDA. Czuje się zobowiązania do pomocy ale jak skoro się go boje?

Dzień dobry!

Przemoc psychiczna i fizyczna wymaga interwencji. Proszę zgłosić się np. do Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Ośrodka Przeciwdziałania Przemocy czy Poradni Zdrowia Psychicznego. Partner powinien podjąć leczenie.

Pozdrawiam!

Witam,

oboje potrzebujecie pomocy. Pani partner potrzebuje psychoterapii dla osób z DDA i przemocowych. Pani potrzebuje wsparcia psychoterapeutycznego, by wyjść ze związku w sposób bezpieczny dla siebie. Proszę szukać psychoterapeuty lub psychologa, który zajmował się już takimi sprawami. Nie pisze Pani, czy jest Pani w związku małżeńskim. Jeśli tak to proszę też szukać informacji u prawnika.

Pozdrawiam
Ewa Czernik