Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakończenie związku a agresja u partnera

W jaki sposób odjeść ze związku? Mój partner zawsze był bardzo agresywny ale głównie słownie a nie w czynach. Ostatnio pobił mojego kolegę na imprezie wydziału a koleżance wybił palec rzucając w nią krzesłem. Kocham go ale nie wiem czy jestem przy nim bezpieczna. On pochodzi z rodziny alkoholowej. Zawsze zgadywał co jest dobre a co złe twierdzi że nie wie co to szacunek. Odnosi się do mnie w straszny sposób. To może być DDA. Czuje się zobowiązania do pomocy ale jak skoro się go boje?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Dzień dobry!

Przemoc psychiczna i fizyczna wymaga interwencji. Proszę zgłosić się np. do Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Ośrodka Przeciwdziałania Przemocy czy Poradni Zdrowia Psychicznego. Partner powinien podjąć leczenie.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

oboje potrzebujecie pomocy. Pani partner potrzebuje psychoterapii dla osób z DDA i przemocowych. Pani potrzebuje wsparcia psychoterapeutycznego, by wyjść ze związku w sposób bezpieczny dla siebie. Proszę szukać psychoterapeuty lub psychologa, który zajmował się już takimi sprawami. Nie pisze Pani, czy jest Pani w związku małżeńskim. Jeśli tak to proszę też szukać informacji u prawnika.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy