Jak powiedzieć rodzicom o ciąży 19-letniej dziewczyny?

Witam , mam 19 lat i jestem w ciąży. Z chłopakiem razem się cieszymy , ale niestety jest problem , chodzę do szkoły i mieszkam z rodzicami a rodzice jeszcze nie wiedzą .. Chcę im jakoś powiedzieć .. tylko nie wiem jak bo moi rodzice nie znoszą wręcz nienawidzą mojego chłopaka robią wszystko bym z nim zerwała , ale my się nie poddajemy kochamy się i będziemy ze sobą .... Powiedzieli , że mam ostatnią szansę bym z nim zerwać bo inaczej mogę sie pakować ... a ja z z nim nie zerwę. Co mogę zrobić?

Najlepiej znaleźć kogoś z rodziny, kto mógłby wesprzeć logicznymi argumentami przy przekazywaniu informacji. Zrobić to w miejscu publicznym lub przy okazji rodzinnego spotkania (np. w Wielkanoc). Można też ich zaprosić do restauracji. Przygotować się na zastrzeżenia (napisać odpowiedzi na kartce i przedstawiać jak wspólny plan na przyszłość) np. gdzie będziecie mieszkać, z czego żyć, na czyją pomoc możecie liczyć itp.
Powodzenia i pozdrawiam.

Najlepiej by taka rozmowa odbyła się w atmosferze uwagi i szczerości. Dobrze by także było, by mieli Państwo pomysł i plan na dalsze życie, skoro podjęli Państwo dorosłe zobowiązania. Spokojne opowiedzenie o tym, jak widzicie swoje dalsze życie, możliwości i potrzeby (szkoła, praca, mieszkanie, utrzymanie itp) da szansę na wspólne ustalenie działań. Ważne także, by bardziej mówić o swoich uczuciach i potrzebach niż o pretensjach czy roszczeniach, a także by starać się wysłuchać i zrozumieć zarówno obawy jak i uczucia oraz potrzeby drugiej strony.

Witam,

chyba nie ma Pani innego wyjścia jak usiąść z rodzicami i spróbować na spokojnie zakomunikować im informację o ciąży. Proszę pamiętać, żeby bardzo nie przejmować się ich pierwszą reakcją. Rodzice będą prawdopodobnie w szoku, zdenerwowanie wymiesza się z niepokojem o Pani zdrowie i przyszłość – warto ten moment przeczekać i wrócić do rozmowy gdy ochłoną, oswoją się z tą informacją. A potem zapewne będą dla Pani po prostu dużym wsparciem w wychowaniu dziecka.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel