Jak powiedzieć rodzicom o tym, że chce wrócić do byłego chłopaka?

Witam! W zeszłym roku zerwał ze mną chłopak, byliśmy ze sobą ponad rok.. Rodzice nigdy w pełni go nie zaakceptowali, bo po prostu zrobił kilka niemiłych rzeczy, przez które płakałam. Nie odzywaliśmy się przez ten rok, a teraz wszystko wróciło. On też. Chcemy być razem, kochamy się. Jesteśmy pewni tego uczucia. I ja i on przez ten rok rozłąki wciąż o sobie myśleliśmy. Jestem już pełnoletnia, jednak rodzice wciąż traktują mnie jak dziecko. Jak im powiedzieć o naszym powrocie? Boję się ich reakcji.

Szanowna Pani, najlepiej zrobić to w momencie, kiedy będzie szansa na spokojną rozmowę. Najlepiej nie wybierać na to sytuacji, w której ktoś będzie się spieszył, bądź wrócił akurat do domu bo bardzo ciężkim dniu w pracy. Domyślam się, że rodziców nie przekonają Pani zapewnienia, że chłopak się zmienił, że tym razem Pani nie skrzywdzi. Rodzice, przekonają się do niego jedynie wtedy jeśli swoim postępowaniem i zachowaniem zdobędzie ich zaufanie, a na to rzecz jasna potrzeba czasu. Rodzice traktują Panią jak dziecko pewnie z troski. Jednak kiedy zobaczą, że jest Pani szczęśliwa, odpowiedzialna, że chłopak jest odpowiedzialny i traktuje Panią z szacunkiem najprawdopodobniej zmienią swój sposób postępowania. Pozdrawiam, Monika Wysota