Jak powiedzieć o ciąży byłemu chłopakowi?

Rozstałam sie z chłopakiem. Ale raz sie spotkaliśmy i doszlo do stosunku. Jestem w ciąży. Jak mam mu o tym powiedzieć ? Boje sie ze moze powiedzieć ze zrobilam to specjalnie albo cos w tym stylu. Ja mam 17 lat a on 19.

Dzień dobry!

Przede wszystkim warto, żeby o ciąży dowiedzieli się inni zaufani dorośli - rodzice, starsze rodzeństwo, bliska ciotka, przyjaciel rodziny, nauczyciel, pedagog szkolny czy lekarz pierwszego kontaktu. Ważne, żeby miała Pani ich wsparcie i pomoc. Chłopak może zareagować na wiadomość w różny sposób - zależnie od tego, jaki jest, jak się zazwyczaj zachowuje, w jaki sposób zachowuje się w sytuacjach stresowych, jaki jest obecnie jego stosunek do Pani, z jakich powodów się rozstaliście itp. Sposób, w jaki przekaże mu Pani wiadomość nie musi być kluczowy i mieć dużego wpływu na jego pierwszą, emocjonalną reakcję. Nie mniej jednak najczęściej warto spotkać się osobiście, w bezpiecznym miejscu, gdzie będziecie mieli możliwość swobodnej rozmowy.

Pozdrawiam!

Witam. To poważna sprawa. A jak powiedzieć? Po prostu normalnie, tak jak teraz Pani o tym napisała. A co on pomyśli czy powie to już nie ma Pani wpływu. Tak naprawdę ważniejsze staje się już dziecko, które może dostarczyć i dostać dużo miłości. Sytuacja jest o tyle trudna, że oprócz Pani młodego wieku i jego również, rozstaliście się.
Magdalena Brabec