Czy powiedzieć mamie o zdradzie?

Czy powiedzieć mamie o zdradzie? Przyłapałam ojca na zdradzie mamy z własną ciotką/ jego szwagierką. Byli pod wpływem alkoholu. O całym zajściu wiem ja oraz córka ciotki. Ciotka nie pamięta nic, mój ojciec tylko udaje, że nie pamięta. W całej sprawie przeszkadza fakt, że mam dużo młodsze od siebie rodzeństwo które nie skończyło nawet szkoły podstawowej. Boję się, że gdy to powiem rozpadną się dwie mieszkające po sąsiedzku rodziny Domyślam się, że powinnam porozmawiać z ojcem, ale nie mam zamiaru

Witam. Trudna sprawa. Najlepsze wydaje się, aby Pani powiedziała ojcu, że wie, i oczekuje, że coś z tym zrobi, sam to załatwi i może Pani powiedzieć co czuje w związku z tym co tata zrobił.

Ludzie mają problemy z wiernością i lojalnością w związkach.
Alkohol dodatkowo do takich zachowań predystynuje.
Opisana sytuacja jest dramatyczna, dalsze upublicznianie jej zamieniłoby ją w tragedię...
Jest to problem ludzi dorosłych, lepiej zachować się dyskretnie.

mieszanie sie w sprawy rodzicow zawsze komplikuje zycie dzieciom i calej rodzinie...lepiej to, co miedzy rodzicami zostawic im, a zajac sie swoim zyciem. nie marnuje wtedy Pani energii.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza