Czy powiedzieć partnerowi o zdradzie?

Witam, Mam problem ponieważ byłam 5 lat w związku - chłopak po roku zostawił mnie dla innej - wróciliśmy do siebie po 4 miesiącach, po 2 latach znowu mnie zostawil, wróciliśmy do siebie po jakimś czasie, a po 5 latach w te wakacje to ja go zostawiłam, po miesiącu zaczęłam spotykać się z innym chłopakiem, z którym się przespałam, a teraz moj były chłopak chce do mnie wrócić - czy powinnam powiedzieć mu u chłopaku, który był w między czasie?

Mgr Adam Horak Psycholog

Myślę, że najwyższy czas na zakończenie tej karuzeli. "Uroda uczuć niedojrzałych" ma swój nieodparty urok, ale kiedyś powinien on ustąpić miejsca głębi i odpowiedzialności ludzkich relacji. Zasadniczo trzy lata uczciwego "chodzenia ze sobą" powinno wystarczyć parze do podjęcia decyzji o dalszym byciu ze sobą lub o rozstaniu. Trwając w starym związku, który zresztą faktycznie już rozpadł się w następstwie zbliżenia fizycznego z inną osobą, która zresztą też czuje i pragnie, już niewiele Pani nauczy się w tej relacji. Proszę zatem nastawić się teraz przede wszystkim na potrzeby Pani rozwój.

Witam,
proszę przede wszystkim pomyśleć jakie są Pani oczekiwania wobec tej relacji. Co takiego dzieje się, że na wzajem Państwo się rozstają i schodzą. Dobrze później szczerze porozmawiać i ustalić czy Państwa oczekiwania wobec tej relacji są zbieżne.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl