Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powiedzieć rodzicom o przeprowadzce?

Witam. Nie wiem jak powiedzieć rodzicom o przeprowadzce, mam 18 lat, od przyszłego roku chce przeprowadzić się do miejscowości mojego chłopaka, razem jesteśmy już 2 lata i planujemy wspólną przyszłość, mam tam rodzinę u której mam zapewnione lokum. Nie radzę sobie z problemami w domu i w szkole, relacje z rodzicami nie są za dobre, jedynym wsparciem jest mój chłopak i moim jedynym marzeniem jest to aby przestać do siebie dojeżdżać. Nie wiem jak powiedzieć o tym rodzicom bo moja mama uważa się za najważniejszą na świecie i że nie dam sobie bez niej rady, co nie jest prawda, bo przyjeżdżając do chłopaka, mieszkając z nim kilka tygodni świetnie daje sobie radę. Co mam robić? Dodam również że ta przeprowadzka to jedyny sposób na to żeby zająć się nauką, w domu nie jest to możliwe przez ciągłe problemy i kłótnie rodziców, zostaje mi tylko czekanie na przyjazd chłopaka który to wsyztsko załagodzi.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Jest Pani pełnoletnia, stanowi już Pani o sobie. W takich sytuacjach radzę zastanowić się co jest dla mnie najważniejsze, a także czy były takie sytuacje, że poradziła sobie Pani sama. Z rodzicami trzeba porozmawiać , ale dorosłe decyzje podejmować o własne potrzeby, pragnienia , cele :)
Na początku jest to trudne, ale gdy zrozumie Pani, że potrafi ,może stanowić o sobie sama to zacznie się kreowanie swojej własnej rzeczywistości. Rodzice na tym etapie przestają już pełnić rolę wychowawczą a zaczynają pełnić rolę wspierającą w działaniach młodego człowieka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy