Jak powinien wyglądać zabieg lakierowania zębów?

Na portalu poczytałam zabiegu lakierowania zębów. Jednak dziś wszystko przebiegało zupełnie inaczej niż w opisach. Dentysta oczyścił mi pastą wyłącznie zęby od strony zewnętrznej (od policzków), po czym nałożył pędzelkiem żółtą, bardzo klejącą substancję tylko na zęby tuż przy dziąsłach. Teraz mam żółte, oblepione zęby. Po czterech godzinach mam wszystko zmyć szczoteczką. Zabieg ma być powtórzony jeszcze dwa razy. Proszę o informację czy to też było lakierowanie czy jakiś inny zabieg?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

standardowo lakieruje się po oczyszczeniu wszystkie powierzchnie zębów - wszystko zależy od tego z jakiego powodu miała Pani wykonywane lakierowanie - wnioskuje
że z powodu nadwrażliwości ( konieczność powtarzania zabiegu ) ponieważ w przypadku zabiegu profilaktycznego wykonuje się go jednorazowo raz na 3/6/12 miesięcy w zależności od aktywności próchnicy
proszę zaufać lekarzowi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

W zależności od powodu, dla którego zęby są lakierowane, zabieg może różnie wyglądać. Są również różnego rodzaju preparaty do tego stosowane - o różnej konsystencji, kolorze i zapachu.