Jakie są konsekwencje nieumycia zębów?

Witam serdecznie, Czy gdy nie umylam zębów trzy razy wieczorem w odstępie kilku dni to czy mam powody martwić się, że coś złego mogło stać się w mojej jamie ustnej?

Proszę spać spokojnie, nic złego się nie stanie! Jeżeli na co dzień prawidłowo myjemy zęby pastą z fluorem, stosujemy nitkę i płukanki, to szkliwo jest na tyle mocne, że jednorazowe nieumycie zębów nie będzie dla niego żadnym problemem. Co innego, gdy częściej zdarza nam się zapomnieć o szczoteczce, wtedy na zębach odkłada się płytka bakteryjna, która prowadzi do rozwoju próchnicy i stanów zapalnych dziąseł. Dla wzmocnienia szkliwa warto odwiedzać dentystę 2 razy w roku na rutynowy przegląd, oczyszczenie zębów z osadów i fluoryzację.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl