Jak powinno się usuwać nadżerkę?

Mam 37 lat za sobą 2 zdrowe ciąże i porody naturalne. Zaszłam w 3 ciąże która obumarła w 7 tyg. O tym fakcie dowiedziałam się w tyg. 11 z powodu bólu brzucha i krwawienia. Przeszłam zabieg łyżeczkowania. Od pierwszego porodu mam nadzerke która teraz już jest dość duża. Jedyne co obserwuje to upławy i zapalenia, infekcje, które wykrywa ginekolog. Leczyłam przeróżnymi globulkami ale zawsze wracają. Ponoć to wina nadżerki. Cytologię zazwyczaj mam st. II opis ze istnieje zapalenie. Czy powinnam usunąć nadzerke przed 3-cią ciążą czy po niej? Zależy mi na naturalnym porodzie. Czy metoda laserowa będzie odpowiednia? Czy to prawda ze usuwanie nadżerki robi się zbyt płytko co może prowadzić po dłuższym czasie do poważnych problemów nawet rakowych?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest wykonanie cytologii jeśli jest przewlekły stan zapalny to leczenie, jeśli leczenie nie pomaga to wtedy leczenie zabiegowe. proszę koniecznie zgłosić się do ginekologa ponownie.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.