Jak powstrzymać onanizm podczas stresujących chwil?

Stwierdzono u mnie bordelaine (typ unikający, wycofujący się).Jest we mnie strasznie dużo napięcia, i jeśli pojawi się sytuacja stresująca to wpadam w ogromną panikę, mam chaos w głowie. W takich sytuacjach nie potrafię sobie pomóc,ciągle myślę i się boję. Znam jedną prymitywną metodę by choć trochę rozładować napięcie, mianowicie w takich chwilach mój organizm zmusza mnie do onanizmu. Jestem osobą samotną.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do regularnej aktywności fizycznej na powietrzu.

Życzę Pani radości e codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com