Jak pozbyć się grubych nóg i fałd na brzuchu?

Mam 12lat 159cm wzrostu i ważę 64kg problemem jest to że mam bardzo grube nogi oraz mam fałdy na brzuchu . Bardzo chce schudnąc co zrobić???
12 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 90 centyla, zaś wzrost między 50 a 75. Oznacza to, że Twoja masa ciała rzeczywiście jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu i wieku. Zdecydowanie nie podejmuj jednak decyzji o odchudzaniu samodzielnie! Przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami/mamą! Wspólnie udajcie się do lekarza, który zbierze wywiad, zbada Cię, zleci badania dodatkowe oraz dopyta o szczegóły Twojej diety. Być może kluczem do sukcesu okaże się tylko modyfikacja diety oraz regularna aktywność fizyczna.