Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wory pod oczami, grube nogi i pyzata twarz u nastolatki

Cóż mam 13 lat a we wrześniu skończę 14 lat.No i mam mocne wory chyba dlatego że mam głęboko osadzone oczy ale chodzi mi że jeszcze jestem pyzata,mam fałdy,obrzydliwie grube nogi że tłuszcz mi się obciera i mam zaczerwienienia, no i mam dużą warstwę tłuszczu na plecach.No i mam 169/170cm wzrostu i 69/70kg . Muszę nosić ogromne koszulki i luźne spodnie,aby nie widzieli tłuszczu,więc nie zakładam spodenek i spódniczek. I zakrywam twarz rozpuszczonymi włosami aby jej nie widzieli. Błagam pomocy :(
13 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Według siatek centylowych Twój wzrost oscyluje około 50 centyla, zaś masa ciała między 75 a 90. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wieku i wzrostu. Ponieważ jesteś nastolatką w trakcie dojrzewania nie powinnaś odchudzać się samodzielnie! Drastyczna redukcja ilości spożywanych kalorii oraz masy ciała może bowiem spowodować więcej problemów niż korzyści! Przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami! Postaraj się także zastanowić nad swoim jadłospisem - zasady zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety#.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy