Czy jestem za gruba? Proszę o odpowiedź

Witajcie. Mam 14 lat ,166 cm wzrostu i ważę 52 kg.(Ostatnio ważyłam 54,5 więc udało mi się schudnąć 2 kg) . Uważam że jestem za gruba. Moje BMI wskazuje prawidłową masę ciała ale ja i tak sądzę że jest coś nie tak . Chciałabym być anorektyczką ale nie potrafię nie jeść. Ograniczam się ale to nie jest takie proste . Wszyscy mi mówią że jestem chuda, ale ja przeciez widzę że nie jestem. Ten straszny brzuch, nogi,nawet palce mam za grube. Pomocy! jaką dietę zastosować ? myślę żeby w ogóle nic nie jeść. Czekam na odpowiedzi . Pozdrawiam.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest idealna i nie musisz się odchudzać. Według siatek centylowych BMI znajdujesz się między 15 a 50 centylem (dokładnie pośrodku), norma jest do 85 centylu. Nie odchudzaj się już więcej, ponieważ zbyt niska waga jest równie niekorzystna dla zdrowia jak otyłość. Jeśli nie chcesz mieć problemów ze wzrostem masy ciała stosuj się do podstawowych zaleceń dietetycznych http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki  oraz bądź aktywna fizycznie.

Jeśli nie potrafisz zaakceptować swojego ciała najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w poradni u psychologa.

Pozdrawiam.