Jak pozbyć się opuchlizny na twarzy?

Dzień dobry mam pytanie, od 3 dni mam lekko spuchnięta lewa strona twarzy jest to na tyle niewidoczne że narzeczony nie zauważył dopóki nie powiedziałam żeby się przyjrzał, opuchlizna nie boli, nie jest czerwona. Nie powiększa się od tych 3 dni. Dotyczy lewej strony twarzy. Jestem za granicą i narazie nie mam możliwości pójść do lekarza. Opuchnuecie jest pod okiem na policzku, czym niżej policzka tym bardziej już jej brak. No ale przez te 3 dni się również nie zmniejsza. Masowałam trochę kostkami lodu to troszeczkę zniknęło ale na drugi dzień było na tym samym etapie.
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień Dobry, przyczyn obrzęku może być wiele. Zaczynając od zapalenia zatok przynosowych,alergii,braku snu,nieprawidłowej dieta,w przypadku niektórych kobiet, na kilka dni przed oczekiwana miesiączką pojawia się obrzęk twarzy.

Przebywa pani w innym państwie,gdzie zapewne wizyta nie jest dostępna lub wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli problem nie pozwala pani normalnie funkcjonować,ponieważ wywołuje duży stres,warto skorzystać wizyty w formie elektronicznej.

Ale proszę też pamiętać,że należy najpierw wyeliminować z życia rzeczy,które mogą przyczyniać się do pojawiania obrzęku. Czasami ich eliminacja przywraca stan poprzedni,np. należy wyeliminować z diety nieprawidłowe nawyki(mniej soli) ,więcej snu ,oczyszczenie zatok,wietrzenie pomieszczeń,dobranie odpowiedniej poduszki,spanie na wznak, regularne nawadnianie,okłady chłodzące, wyeliminowanie kosmetyków ,które moga być przyczyną alergii,zrezygnowanie z nałogów.

Jeśli obrzęk będzie się utrzymywał,powiększał należy wtedy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeśli będzie miała pani możliwość wykonania badań w Polsce ,to proszę uwzględnić badanie w kierunku niedoczynności tarczycy.