Jak pozbyć się tych dolegliwości przed i po okresie?

Kilka dni przed okresem i 2 dni okresu to dramat. Mam bole brzucha biegunkę bol głowy. Dziś 3 dzień okresu i powoli jest lepiej Nie pomagają środki przeciwbólowe bez recepty co robić

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę zgłosić się do ginekologa i poinformować go o swoich dolegliwościach – nierzadko bolesne miesiączkowanie nie jest naturalne, lecz ma swe podłoże w chorobach układu rozrodczego. Należą do nich choćby endometrioza, stany zapalne, zwężenie kanału szyjki macicy i inne. W takiej sytuacji lekarz może wprowadzić farmakoterapię lub w przypadku torbieli, guzów itd. – inne metody leczenia, w tym chirurgiczne. Więcej o przyczynach bólu podczas menstruacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet.

Najczęściej stosowane w przypadku bolesnych miesiączek jest leczenie hormonalne – czyli tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli nie zechce Pani zdecydować się na takie rozwiązanie, to pozostają leki na receptę o działaniu przeciwbólowym – z pewnością poprawią komfort Pani życia. Po więcej odsyłam pod ten adres: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.