Co robić z silnymi bólami miesiączkowymi?

Dzień dobry, Mam co miesiąc bardzo bolesna miesiaczke, od zawsze bardzo źle przechodzilam menstruacje, ale działały jeszcze tabletki A teraz już żadne tabletki nie działają, biorę paracetamol z kodeina, nimesil, ketonal , nurofen, nospe, wszystko co możliwe lecz bol nie mija, czasami biorę tabletkę od razu jak tylko zauważe że zaraz dostane okres ale już żadną nie działa, bol jest nie do zniesienia, czasami wymiotuje już z bolu, płacze, a lekarze ciągle mówią że taka moja natura, po pierwszym dziecku minie, chciałabym zaznaczyć że mam tylnozgiecie macicy, ale czy to może mieć aż taki wpływ? Dostałam propozycję przypisania tabletek anty, ale nie jestem za tym , chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś inne tabletki przeciwbólowe które by mi pomogły? Dziękuję z góry za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bolesne miesiączkowanie wymaga diagnostyki, zwłaszcza, jeśli ból jest tak silny, jak Pani opisuje. Nie zawsze jest to bowiem "natura". Czasem silne bóle miesiączkowe są oznaka schorzeń ginekologicznych, takich jak: zespół policystycznych jajników, mięśniaki macicy, endometrioza, stany zapalne macicy lub wady anatomiczne. Z pewnością znaczenie ma więc tyłozgięcie macicy, które to może potęgować dolegliwości bólowe w czasie menstruacji.

Jeśli miesiączki są na tyle bolesne, że nie pomagają Pani żadne tabletki dostępne bez recepty ani domowe sposoby (masaże, okłady, napary ziołowe, lekkostrawna dieta, odpoczynek), to warto porozmawiać z ginekologiem o innych metodach łagodzenia bólu. Antykoncepcja hormonalna jest jedną z nich.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.