Jak pozbyć się wagi po ciąży?

Witam ,mam 42 lata ,prawie 6 lat temu ur,dziecko ,w ciąży przytyłam 26 kg ,których do tej pory nie mogę się pozbyc ,jaka dieta dla mnie byłaby najlepsza żeby schudnąć ,jem 5 razy dziennie ,nie słodze kawy pije wode z aqua slim od ponad miesiąca i nic ,waga stoi w miejscu

Oprócz ograniczeń kalorycznych musi Pani włączyć aktywność fizyczną, żeby redukować obecne kilogramy. Proponowałabym wizytę u dietetyka, który ułoży dla Pani plan odchudzania, aby nie dopuścić do niedoborów pokarmowych.

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
Pisze Pani iż jada 5razy dziennie oraz pija wodę i nie słodzi. To dobre przyzwyczajenia jednak zaleceń dietetycznych jest o wiele więcej. Jeżeli chciałaby Pani to mogę ocenić Pani dotychczasowe odżywianie. Można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie ilości, ile po przebudzeniu występuje śniadanie, ile czasu przed snem jest kolacja itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy. W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego Pani waga nie spada.
Warto zrobić też badania tarczycy aby wyeliminować niedoczynność.
Proszę także wprowadzić aktywność fizyczną.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk