Jak prawidłowo dobrać dietę odchudzającą?

Chciałbym przejść na dietę odchudzającą ale nie wiem jak ja sobie ułożyć, gdzie szukać pomocy

Witam, samodzielne komponowanie diety odchudzającej/redukcyjnej jest procesem trudnym i niewskazanym jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy. Do prawidłowego ułożenia diety potrzeby jest szereg informacji począwszy na tych podstawowych jak wiek, wzrost i waga a skończywszy zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe. Chcąc podjeść prawidłowo do redukcji masy ciała należy również uwzględnić stan zdrowia i zalecenia żywieniowe z niego wynikające, tryb życia i pozioma aktywności fizycznej. Samodzielne dostosowanie diety do tych czynników może być trudne a złe je zbilansowanie może doprowadzić do efektu jo-jo po zaprzestaniu stosowania diety a często nawet do niedoborów żywieniowych i w związku z tym do pogorszenia naszego stanu zdrowia zamiast jego poprawy. Chcąc stracić na wadze wskazane jest skorzystanie z rady dietetyka, dieta opracowana przy jego udziale będzie dostosowana do wszystkich wskazanych powyżej czynników a co najważniejsze zapewni zmniejszenie wagi z tkanki tłuszczowej. Po więcej informacji oraz w celu ewentualnej współpracy zarówno stacjonarnie jaki i on-line zapraszam na stronę na Facebook Be Healthy Dietetyk Katarzyna Caban.
Pozdrawiam
Katarzyna Caban
BeHealthy Dietetyk.