Jak prawidłowo wykonać badanie na chlamydie metodą MCR?

Pani ginekolog zlecila mi badanie na chlamydie metoda PCR przez wymaz z szyjki macicy. Poszlam u siebie w miescie zapytac sie w laboratorium o panel do tych badan. Dostalam pipete oraz probowke z preparatem. Zapisalam sie do innego ginekologa na NFZ zeby pobral mi wymaz. Ale czy wymaz robi sie pipeta? Bo z tego co wiem to nie tylko to jest do moczu. Nie robi mi to roznicy tylko chcialabym wiedziec jak bedzie wyglądac pobranie tego moczu u ginekologa? Bo Panie laborantki bardzo chaotycznie to wytlumaczyly. I juz nie wiem dlaczego dostalam pipete a nie wymazowke/szczoteczke. Prosze o pomoc bo cos nie chce skompromitowac sie idac do ginekologa z pipeta.

Dzień dobry, proszę zabrać ze sobą cały zestaw testowy, wymaz zostanie pobrany szczoteczką, pipeta jest potrzebna do przeprowadzenia testu. Proszę również pamiętać, że nie ma kompromitujących pytań do lekarza.