Jak przyspieszyć gojenie się rany w miejscu intymnym?

Miałam wypadek na rowerze, w związku z tym uderzyłam pochwą w ramę roweru (po prawej stronie łechtaczki mam otarcie, z którego sączy się krew).
Czy są jakieś sposoby domowe na załagodzenie bólu i uniknięcie infekcji? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?
Z góry bardzo dziękuję!
Pozdrawiam,
z poważaniem joanna

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze należy oczyścić miejsce naruszenia ciągłości skóry. Ranę należy dokładnie umyć (np. wodą z mydłem), następnie zdezynfekować (woda utleniona, spirytus salicylowy). Ze względu na umiejscowienie trudne będzie zrobienie opatrunku. Gojenie rany przyspieszy stosowanie maści z antybiotykiem, którą może Pani nabyć w aptece. Do złagodzenia bólu można zastosować tabletki przeciwbólowe.