Jak przywrócić chrząstkę do pierwotnego stanu?

Witam kilka lat temu zlamalem chrząstkę w klatce piersiowej łączenie mostka z trzecim żebrem zaleczylem a trzy lata później znów się odlamalo na siłowni teraz zaleczone trenuje ale klatki piersiowej nie obciążam przeskakuje czasem przy różnych ruchach czuje że przy siłowym treningu odlamalo by się znów czy jest jakaś metoda żeby przywrócić ta chrząstkę do pierwotnego stanu prowadzę sportowy tryb życia i bardzo mnie to ogranicza byłem u kilku lekarzy jeden chciał operować drugi przepisał jakieś tabletki czy jest jakiś sposób może leczenie chormonalne lub cos, proszę o pomoc.

Dzień dobry, leczenie hormonalne nie pomoże w tym przypadku, najważniejsza jest odpowiednia rehabilitacja, proszę udać się do fizjoterapeuty, a jeżeli to nie przyniesie rezultatów być może konieczna będzie operacja.