Czy dietą można poprawić poziom testosteronu?

Czy dietą można poprawić sobie testosteron? Jeśli tak to jak bo nie za bardzo ufam poradom z sieci dla kulturystów. Obecnie mam niski 322 ng/ml a znajomy z siłowni twierdzi że można go poprawić zażywając tabletki Biogaia Gastro że szczepami bakterii albo robić z nich kefir co daje ponoć lepsze rezultaty. Proszę o odniesienie się do tej informacji i o sensowne porady dietetyczne bo niski testo to gorsze samopoczucie i zmęczenie oraz drażliwość i brak motywacji do czegokolwiek.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Biogaia Gastrus to suplement zawierający w składzie szczep bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus reuteri (DSM 17938). Są to bakterie naturalnie występujące w naszych jelitach. Równoważą one mikroflorę przewodu pokarmowego poprzez ograniczanie namnażania bakterii szkodliwych dla organizmu. Suplement pomaga w przywróceniu oraz utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej jelit. W efekcie spożywane przez nas jedzenie jest dokładniej trawione, a nasz organizm pozyskuje z niego dużo więcej wartości odżywczych, przez co wzmocnieniu ulega nasza naturalna odporność. Dlatego też - poprzez poprawę procesów trawienia, dzięki suplementacji Biogaia Gastrus - możliwe wydaje się podwyższenie poziomu testosteronu.

Zdrowy organizm produkuje hormony w odpowiednich ilościach. Jednak same zdrowe odżywianie nie gwarantuje poprawy poziomu testosteronu we krwi. Należy zadbać także o inne aspekty funkcjonowanie takie jak: eliminacja stresu, regularny i odpowiednio długi sen oraz dostosowana do potrzeb aktywność fizyczna. Ponadto naukowe badania udowodniły, że na produkcję testosteronu pozytywnie wpływają ćwiczenia siłowe, a nie aerobowe.

Proponuję także wizytę u lekarza endokrynologa, który w pełni oceni Pana stan zdrowia w na podstawie badania lekarskiego i być może skieruje na badania dodatkowe. Przede wszystkim lekarz może czuwać nad Pana zdrowiem hormonalnym w świetle uprawiania sportów siłowych.

Proszę zapoznać się także z innymi podobnymi materiałami na naszym portalu.

https://zywienie.abczdrowie.pl/5-pokarmow-ktore-zabijaja-testosteron-wiedziales-o-tym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ewentualna-suplementacja-testosteronem-moze-w-znaczacy-sposob-poprawic-moje-samopoczucie

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.