Jak radzić sobie z bardzo suchymi ustami?

Od zawsze mam bardzo suche usta. Kiedy zaczynają z nich "schodzić" skórki, odgryzam je (tzn. teraz zwykle nad tym panuję). Próbowałam naprawdę wielu specyfików (maści z wit. A, kremów, pomadek, blistex etc.), efekt jednak mnie nie zadowala. Usta są w dużo lepszej kondycji gdy dużo piję (wczoraj wypiłam 3,5l wody i herbaty i były idealne, ale prawie nie jadłam i bolał mnie brzuch). Co jeszcze mogę zrobić? Mam też bardzo suchą skórę (aż swędzi) i oczy (używam Systane Balance)

Witam serdecznie,
jeśli problem suchości jest uogólniony warto się zastanowić nad wizytą u dermatologa, ponieważ może być także stan chorobowy. W pielęgnacji warto postawić przede wszystkim na dermokosmetyki - emolienty, np. Emolium, Cerko, Cethapil, a do ust polecam Cold Cream Avene lub innej firmy. Nawilżanie skóry od środka jest równie istotne, a zatem proszę dalej pić wodę, pamiętając jednak o odżywianiu, ponieważ to jest źródło witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowej funkcji skóry. Można rozważyć także suplementację doustną jednym z preparatów: Capivit A+E, Capivit Hydrocontrol, Belissa Hydro lub tran w kapsułkach (kuracja 3-miesięczna).

Pozdrawiam,
ES