Jak radzić sobie z kręczem szyi u dziecka?

Szanowni Państwo. Pracuję w żłobku, jestem opiekunką i od niedawna uczęszcza do nas chłopiec u którego zdiagnozowano kręcz szyi. Malec jest już po zabiegu najprawdopodobniej chirurgicznym (nie dostałam informacji od rodziców jakiego rodzaju to był zabieg). Od poniedziałku przychodzi do żłobka w specjalnym kołnierzu ortopedycznym, którego nie wolno mu zdjąć, ani do spania, ani do mycia. Podobnie sytuacja wygląda gdy dziecko się ubrudzi, spoci. Nie mówiąc już o higienie i dezynfekcji, która jest naszym obowiązkiem z racji pracy z dziećmi. W zwiazku z tym pytanie czy dziecko z tym kołnierzem i po tym zabiegu może przebywać wśród dzieci w żłobku. Jeśli tak to czy są jakieś przeciwwskazania, czego nie wolno mu robić. Dodam jeszcze, że chłopiec jest w grupie 2-latków.

Musi Pani porozmawiać z rodzicami chłopca, na pewno otrzymali oni informacje od lekarza wykonującego zabieg co można i w jaki sposób wykonywać. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.