Jak radzić sobie z lękiem w młodym wieku?

Witam. W tym roku skończę 18 lat, tak jak i mój chłopak. W maju minie jak będziemy razem 2 lata. Poznaliśmy sie w 3 klasie gimnazjum(rok 2016). W 1 klasie liceum wyjechał do szkoły do Białegostoku, pogodziłam sie z tym i tworzyliśmy szczęśliwy związek. Pewien czas temu(30.12.2017) coś pękło. Zaczęłam mieć dziwne obawy czy chce z nim byc czy go kocham, trafiłam do szpitala. Byłam tam u psychologa i po pewnym czasie wszystko było dobrze. W szpitalu stwierdzono ze mma nerwice(mój ojciec nadużywa alkoholu). Teraz wszystko powraca, odczuwam lęk ze go stracę, ze coś nam sie nie ułoży. Dosc czesto kłóciliśmy sie o drobnostki, teraz staramy sie ograniczyć, ale pomimo tego naradza sie we mnie lęk, obawy ze przestane to kochać, przestanie mi zależeć. Dodam ze widujemy sie w każdy weekend(od pt wieczora do niedzieli po południu). Czasami jak przytula mnie to nie czuje tych motylków. Raczej nie ma możliwość aby wrócił do miasta zamieszkania gdIe jestem ja(dzieli nas 130 km). Kiedy pojawia sie ten lęk mam kołotaniq serca, nie mam ochoty na jedzenie, bóle głowy. Czy to powod odległości-bardzo go tutaj potrzebuje? Jak odrodzić ten związek? Bardzo prosze o pomoc. Dodam jeszcze ze chodze do psychologa szkolnego(byłam na 3 wizytach).Czy po większej ilości wizyt raczej wszystki wróci do normy?

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych...

Przyczyny Pani uczuć, doszukiwałabym się w Pani przeszłości, z historią nadużywania alkoholu przez Pani Ojca.
Ucieszyło mnie, że jest Pani w kontakcie z psychologiem szkolnym, zachęcam Panią mocno do kontynuacji tych wizyt.

Do rozważenia w przyszłości zalecałabym podjęcie przez Panią psychoterapii, by mogła Pani odbudować siebie (przede wszystkim) poprzez pracę nad poczuciem własnej wartości, co miałoby fundamentalny wpływ na Pani relacje z Chłopakiem.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605